Register právnických osôb a podnikateľov

MDVRR: Rezort dopravy sa prvýkrát zúčastňuje na veľtrhu v Utrechte

BRATISLAVA 11. januára -

Ministerstvo dopravy sa po prvýkrát zúčastňuje na veľtrhu v Utrechte

Ministerstvo dopravy a výstavby po prvýkrát od delimitácie Slovenskej agentúry pre cestovný ruch organizačne zabezpečuje účasť na veľtrhu v holandskom Utrechte, ktorý sa koná v dňoch 11. – 15. januára 2017. Účasť Slovenska na tomto veľtrhu vyplýva predovšetkým z toho, že obyvatelia štátov Beneluxu a Francúzska patria medzi tých, ktorí vyhľadávajú Slovensko ako zaujímavú destináciu. Návštevníci z Francúzska a Holandska sa na Slovensku zvyknú umiestňovať v prvej desiatke, resp. pätnástke, v rebríčku zahraničných návštevníkov našej krajiny, Belgičanov možno nájsť v top 20.

„Je dôležité, aby sme na takýchto výstavách ukázali to najlepšie, čím sa Slovensko môže pochváliť a prilákať návštevníkov. Na tejto výstave chceme ukázať širokú škálu možností trávenia dovolenky na Slovensku a prioritne predstaviť naše nádherné hory, mestá, kultúru, kúpele, príležitosti na pešiu turistiku a cykloturistiku,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Tradičný veľtrh cestovného ruchu zaujme ročne vyše 120 tisíc potenciálnych turistov z Holandska, Belgicka, Luxemburska a Francúzska. Veľtrh sa rozkladá na rozlohe vyše 100- tisíc m2. Návštevník veľtrhu cestovného ruchu v Utrechte minie na dovolenky ročne približne 3 300 eur, čo je 2,8- krát viac ako návštevníci iných veľtrhov v regióne. Ministerstvo dopravy bude slovenské destinácie prezentovať na veľtrhoch aj v nasledovných mestách: Brno, Tel Aviv, Praha, Berlín, Kyjev, Miláno, Budapešť, Frankfurt, Moskva, Londýn, Varšava. Vo všeobecnosti sa chceme zamerať na prezentáciu našich prírodných bohatstiev, kultúrneho a historického dedičstva, možností aktívneho trávenia dovolenky, športového vyžitia a relaxácie v kúpeľoch.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR